Tipy na podzimní výzdobu

aneb jak přivést k sobě domů trochu přírody

Podzimní pestré barvy ve slunečném dni doslova berou dech. Příroda nabízí nespočet úchvatných pohledů a zážitků. Také jste se již někdy fotili ve spadaném podzimním listí a házeli ho nad hlavu? Milujete ten zvuk šustivého listí pod nohami? Najednou je v přírodě vidět mnohem dál a odhalují se nám skrývaná tajemství lesa.

Byla by škoda neužívat si nabíjející energie přírody i doma. Nabízí se tak jednoduché řešení, propojit podzimní výzdobu s materiály z přírody. Nenapadá vás, co vše je možné použít? Třeba šípky, kaštany, žaludy, ořechy, spadané listí, suché trávy, dýně, vřes, břečťan, kapradí, mech, větve stromů neboli spíš klacky a spoustu dalšího, stačí se jen rozhlédnout na vycházce a v květinářství pro doladění třeba vřesem.

K přírodní výzdobě se potom hodí jakékoliv další třeba dřevěné, skleněné, keramické, betonové papírové, proutěné, plechové a další dekorace.

Toto roční období dokáže ještě dostatečně zahřát podzimním sluníčkem nejen na těle, ale díky obdivuhodné přírodě i na duši. Zhmotněme si tuto pěknou tvář podzimu do podoby příjemné podzimní výzdoby. Přinášíme pár našich tipů, které jsme si letos vytvořili my před vstupem do domu.

Dýňová výzdoba

K naší dýňové výzdobě jsme zkombinovali mnoho prvků. Spousta materiálů a doplňků pochází přímo z naší zahrádky. Hlavní roli samozřejmě hrají dýně. Výrazným pomocníkem ve výzdobě jsou proutěné koše a designové nádoby z různých materiálů. V našem případě jsme použili plechovou dózu a naplnili ji vysušenými lusky od fazolí. Do dřevěné truhličky jsme nasbírali barevné listí a přidali chrastí z kukuřice. Neodmyslitelnou součástí většiny podzimních výzdob jsou moc hezky vypadající vřesy, ale použít se dá i jiná podzimní květina. V květinářství vám rádi poradí. Po setmění zapalujeme v malém dýňáčkovi i ve vyřezaných velkých dýních svíčky, které výzdobu již jen podtrhnou a dodají tu správnou atmosféru.

Kouzlo z lesa

Jak proměnit barevnou halloweenskou výzdobu na jemnou s nádechem lesa? Ukážeme vám, jak to snadno zvládnete. Použili jsme proutěný koš, do kterého jsme vložili igelit (v našem případě igelitovou tašku). Naplnili jsme rašelinou a osázeli vřesem, kapradinami a zbytek hlíny a vykukujícího igelitu zakryli mechem. Již dříve jsme si upletli jednoduchý věneček z ostříhaného vína (s dlouhých šlahounů, očištěných od listí). Nyní jsme věnečky dozdobili dlouhými výhonky břečťanu. Jemným doplňkem v naší výdobě jsou sklenění ptáčci.

Břečťanový věnec na dveře

Když už jsme pletli věneček z vína, uvili jsme si jich rovnou víc. Jeden z věnečků jsme nazdobili větším množstvím břečťanových větviček. Přidali jutový provázek, který k přírodním materiálům perfektně jde a neruší je. Použili jsme ho nejen na mašličku, ale také k zavěšení na dveře. Skvělý na dozdobení je třeba šípek, který jsme zrovna neměli, ale jistě ještě doplníme.

Náš tip

Jak můžete věnce na dveře zavěsit

V horní části dveřního křídla, která není vidět můžete bezpečně namontovat malý šroubek, za který všechny závěsné dekorace snadno připevníte.