LISTOPAD - MĚSÍC FÉROVÝCH CEN

Stále více zákazníků dokáže ocenit poctivou ruční výrobu a rádi nakupují od českých výrobců. Velmi často se jedná o originální produkty vyrobené na zakázku, přesně dle zadání zákazníků. Také se zvyšuje zájem o domácí jedlé produkty od farmářů nebo třeba včelařů. Tvůrce do výrobků vkládá nejen své nápady, roky praxe, tradici a zručnost, ale také svůj čas a srdce.

Na lokální ruční výrobě je také moc krásné to, že produkty necestují přes polovinu světa a tak velmi šetří naši přírodu. Pokud je navíc i materiál, potřebný pro výrobu pořízen v České republice, o to šetrnější produkt kupujete.

Měsíc listopad je měsícem FÉROVÝCH CEN a tak máte možnost u mnoha výrobců nahlédnout takzvaně „pod pokličku“ a zjistit, z čeho všeho se cena oblíbených produktů skládá a proč je vlastně produkt dražší než třeba dopravený produkt z Číny, z pásové výroby, který se kvalitou k českým produktům vlastně ani nepřibližuje. Jak poznáte, kteří výrobci se do iniciativy zapojili? Budou se prezentovat symbolem „F“.

Měsíc férových cen gaiahome

Vzhledem k tomu, že eshop GAIA HOME je plný rukodělných výrobků z České republiky a také máte možnost nakoupit produkty přímo z dílny GAIA HOME, zapojila jsme se do této osvěty a ráda přiblížím, co vše vstupuje do ceny našich produktů.

Zvolila jsem jeden z produktů, které si u nás můžete na zakázku objednat. Jedná se o leptání skla. Vybrat si můžete například skleničky na víno nebo třeba půllitr na pivo, ale samozřejmě na základě domluvy jsou možnosti širší. Jaký bude motiv, vymyslíme spolu tak, aby vystihoval přesně to, co chcete vyjádřit a současně byl pro výrobu vhodný. Zde se můžete podívat, jaké položky vstupují do ceny leptané skleničky na víno:

Zdá se vám nyní cena vysoká? Věděli jste, jaké všechny náklady mohou cenu výsledného produktu ovlivnit? Ceny vždy nastavuji tak, aby byly férové.

Velmi si vážím každého zákazníka, který i o nákupu u českého výrobce uvažuje a každého, který nakoupí. Je to moc krásné gesto a podpora českých výrobců i české ekonomiky.

Děkuji za váš zájem a podporu