• Rubriky příspěvkuAkce
den stromů

JAK UDRŽET KRÁLOVSTVÍ LESA

„Sejdi někdy z vyšlapané cesty a ponoř se do lesa.

Určitě najdeš něco, co jsi nikdy předtím neviděl“

—  Alexander Graham Bell —

Stromy v našem okolí, v zahradě, u vesnic a měst, ve kterých žijeme, na dovolených, na horách, mezi poli, poblíž toků řek. Čerpáme z nich životadárnou energii už jen tím, že se mezi nimi procházíme. Bez nich, bychom se ani nenadechli. Samozřejmě a bezstarostně s nimi počítáme. Vždy tu pro nás byly a vždy jsme je milovali. I když je bereme jako samozřejmou součást běžného života, jejich přítomnost vůbec samozřejmá není a lesních porostů neustále dramaticky ubývá.

Co nám stromy přináší? Především život!

Vytvářejí kyslík, tolik potřebný pro každý náš nádech. Lesní království je útočištěm pro velké množství živočichů a organizmů. Jsou součástí mnoha ekosystémů, utvářející životní prostředí také pro člověka. Stromy zadržují ve svých kořenech vláhu, ochlazují své okolí a zvyšují vzdušnou vlhkost. Váží na sebe CO2. Dřevo ze stromů využíváme mnoha užitečnými způsoby od topení až po výrobu nábytku nebo dokonce stavbu domů.

Stromy pro člověka mají nespočet neméně důležitých přínosů a bez nich na zemi život jednoduše není možný.

Nenechme dál stromy pouze mizet. Společnými silami můžeme po malých krůčcích pomoci k jejich obnovování a přispět tak k lepší budoucnosti.

Každý rok se 20. října slaví MEZINÁRODNÍ DEN STROMŮ. Rozhodnutí pomáhat můžete ale učinit kterýkoliv den v roce.

JAK MŮŽEŠ STROMŮM POMOCI?

ZKUS PROJEKT "KUP HRNEK A ZASAĎ STROM"

Kup si HRNEK s motivy přírody a pomáhej s výsadbou stromů.

I my milujeme přírodu, lesy, louky, rybníky, zvířata. 

Rozhodli jsme se proto připravit na našem eshopu produkt, který vám udělá radost, prakticky vám poslouží a navíc jeho prostřednictvím můžete přispět na výsadbu stromů. Spolupracujeme s organizací SAZIMESTROMY.CZ, které příspěvky od vás pravidelně odvádíme, a oni je následně použijí na konkrétní projekt výsadby stromů nebo keřů.

Dáváme vám na výběr, zda si zakoupíte plecháček nebo keramický hrnek (imitující plecháček) s přírodní tematikou jen tak pro radost nebo zda přispějete na výsadbu zvolenou částkou 250,- až 1000,-.

My darujeme z každého prodaného hrnku a plecháčku částku 50,- na výsadbu stromů.

Z těchto plecháčků a hrnečku v imitaci plecháčku si můžete vybrat:

DARUJ STROM

Pokud jste se rozhodli přispět na výsadbu stromů, obdržíte spolu s hrnečkem i CERTIFIKÁT DÁRCE (velikost A5). Na přání můžeme certifikát připravit i na konkrétní jméno, abyste mohli certifikát použít jako dárek pro své blízké.

Celá částka, kterou jste se rozhodli přispět, bude vždy, i s naším příspěvkem, věnována organizaci SÁZÍME STROMY a vy obdržíte certifikát dárce. Nejvhodnější čas pro sázení stromů je právě na podzim, kdy se slaví den stromů. 

HLEDÁTE NĚCO VĚTŠÍHO?

Pokud chcete být opravdu originální a nápad s darováním stromu se vám líbí, jen by to chtělo něco trošku víc. Můžete si vybrat dárkové balení zaměřené právě na naši přírodu a výsadbu stromů. Do balení můžeme přidat i jedlé dárky od lokálních výrobců – víno, paštiky, šťávy, datlové bonbóny, medové produkty, oříšky a další. 

Napište si od dárek na míru na info@gaiahome.cz

Dárkové balení paštiky plecháček strom svíčky přispěj na výsadbu stromů gaiahome
Dárkové balení medovina plecháček strom svíčky datlové bonbony přispěj na výsadbu stromů gaiahome
Dárkové balení medové produkty plecháček strom svíčky přispěj na výsadbu stromů gaiahome
Dárkové balení víno plecháček strom svíčka přispěj na výsadbu stromů gaiahome

Zajímavosti:

Svůj oblíbený strom můžete přihlásit do ankety

STROM ROKU.

https://www.stromroku.cz/